Rehabilitacja uroginekologiczna – leczenie nietrzymania moczu

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się diagnozą, profilaktyką i leczeniem zaburzeń w obrębie miednicy, takich jak:

  • nietrzymanie moczu
  • bolesne miesiączkowanie
  • ból okolicy intymnych
  • endometrioza
  • bolesny seks
  • obniżenie narządów rodnych
  • zaparcia.

Problem mimowolnego nietrzymania moczu (NTM) dotyczy wielu osób w wieku dojrzałym. Jest w związku z tym jedną z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych w czasie wizyty u ginekologa czy urologa. Według dostępnych statystyk w Polsce cierpi na nią 4 mln ludzi.

Mimowolne nietrzymanie moczu występuje prawie u 50 proc. pań w różnym wieku, najczęściej po 45. roku życia, choć odsetek kobiet w wieku 15-25 lat jest również wysoki, kształtując się na poziomie 10 proc. Ze względu na jego przyczynę rozróżniamy nietrzymanie moczu z naglących parć, odruchowe, z przepełnienia, pozazwieraczowe oraz związanie z podejmowanym wysiłkiem fizycznym.

Nieleczone i często w początkowej fazie choroby bagatelizowane dysfunkcje natury urologicznej, prowadzą do dalszych problemów zdrowotnych oraz do problemów natury emocjonalnej. Nie mogąc zaakceptować swojego schorzenia, osoby nim dotknięte często rezygnują z aktywności fizycznej i życia towarzyskiego, izolując się od ludzi oraz skazując się na emocjonalną samotność.

Taki scenariusz nie musi Cię jednak dotyczyć! W Geronimo Centrum Rehabilitacji prowadzimy skuteczną rehabilitację medyczną mimowolnego nietrzymania moczu u kobiet w stopniu I i II. Przychodząc do nas nie musisz się wstydzić. Nasza fizjoterapeutka pomoże Ci zmierzyć się z tym problemem, dobierając dla Ciebie odpowiedni, indywidualnie przygotowany zestaw ćwiczeń oraz służąc fachowym doradztwem w zakresie dostępnych metod leczenia.

Do Centrum Rehabilitacji Geronimo zapraszamy także przyszłe i świeżo upieczone mamy. Oferujemy kompleksową ocenę mięśni dna miednicy i powłok brzusznych po porodzie, pracę na bliźnie po cięciu cesarskim, a przed porodem wskazówki dotyczące rozluźnienia dna miednicy w celu ochrony krocza.

Geronimo Centrum Rehabilitacji: ul. Długa 19 / ul. Mościckiego 14

Skip to content