Neurochirurgia

Neurochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem pacjentów z chorobami związanymi z funkcjonowaniem układu nerwowego (np. zawroty głowy, omdlenia, mrowienia i drętwienia kończyn), u których fizjoterapia i farmakoterapia nie przyniosły zadowalających rezultatów i zachodzi konieczność podjęcia interwencji chirurgicznej.

Nasi specjaliści kwalifikują do zabiegów operacyjnych kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, nerwów obwodowych oraz zespołów cieśni nerwów obwodowych.

Wykonują także blokady śródstawowe i okołostawowe stawów kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego i stawu krzyżowo – biodrowego. Blokada jest ostrzyknięciem chorych stawów kręgosłupa połączeniem leku miejscowo znieczulającego oraz sterydu. Stosujemy ją aby zahamować stan zapalny stawu, związany najczęściej z chorobą zwyrodnieniową lub zmianami przeciążeniowymi. Ma dwojakie zastosowanie:

  • po pierwsze jest to zabieg mający na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych
  • po drugie jest to zabieg diagnostyczny potwierdzający miejsce genezy bólu – w przypadku wielopoziomowej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa może być użyta jako etap planowania leczenia operacyjnego celem określenia poziomu wywołującego największe dolegliwości bólowe.

Geronimo ul. Długa 19

Skip to content