Medycyna estetyczna

Dążąc do zaspokojenia potrzeb naszych Klientów, dla których ważne jest dbanie o urodę i estetykę własnego ciała, w „GERONIMO” oferujemy popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, skierowane na profilaktykę procesu starzenia się skóry oraz – o ile to konieczne – zabiegi remodelingu, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Polecamy następujące zabiegi:

Mezoterapia


Drobne zmarszczki, lekko zwiotczała skóra, cellulit, czy wypadanie włosów to problemy, które dokuczają nam dość często i sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjne. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest mezoterapia.

Zabieg polega na seryjnym wstrzykiwaniu śródskórnie małych ilości substancji leczniczych, kwasu hialuronowego, witamin i tzw. koktajli, dobieranych indywidualnie w zależności od potrzeb i stanu skóry. Mezoterapia widocznie poprawia jędrność, elastyczność i napięcie skory. Najczęściej ostrzykuje się twarz, okolice górnych i dolnych powiek, policzki, szyję, dekolt i grzbiet dłoni.

Wskazaniem do mezoterapii są cellulit, wypadanie włosów, łysienie plackowate oraz rozstępy i starzenie się skory. Zabieg wykonujemy przy użyciu preparatów: Restylane Vital Light, Restylane Vital,Hydromax, Skin B, Skin R, Stratch Care, Cyto Care, Revanesse Pure.

Peeling

Peeling to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów. Jest skuteczny i bezpieczny, dzięki czemu stosuje się go do leczenia wielu schorzeń i niedoskonałości skóry.

Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, powodującym złuszczenie części naskórka i/lub skóry właściwej. Efektem zabiegu jest odświeżenie, wygładzenie i regeneracja cery, zmniejszenie zmarszczek, plam i przebarwień, blizn potrądzikowych, łojotoku, rozszerzonych porów, a także odmłodzenie skóry, pobudzenie i jej rewitalizacja.

O wyborze substancji złuszczającej i głębokości peelingu decyduje lekarz, który dobiera go indywidualnie do skóry pacjenta.

Trzeba pamiętać, że po peelingach należy unikać gorąca (np. sauny, jacuzzi), energicznych ćwiczeń i przede wszystkim przebywania na słońcu (nawet w pochmurne dni powinno się stosować kremy z bardzo wysokim filtrem ochronnym).

W naszym gabinecie wykonujemy: peeling migdałowy, peeling pirogronowy, gliko peel, Yellow peel oraz Cosmelan; stosujemy preparat Dermamelan.

Wypełniacze

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętości, możemy wygładzić zmarszczki, modelować wargi i poprawić kontur twarzy.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, która umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Z upływem czasu zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry, która robi się wysuszona i mniej odporna na pojawiające się najpierw delikatne linie, a potem głębsze zmarszczki. Kwas hialuronowy pobudza receptory do odudowy kolagenu, ktory jest odpowiedzialny za sprężystość i gęstość naszej skóry.

W naszym gabinecie stosuje się kwas hialuronowy zawarty w preparatach: Surgiderm, Restylane, Voluma, Surgilips, Juvederm, Emervel, Stylage Xl, Stylage XXL, Modelis Shape, Juvederm Voluma, Revanesse Ultra, Restylane Perlane. Są to najwyższej klasy wypełniacze.

Wstrzykiwanie wypełniaczy jest bezpieczne i raczej bezbolesne. Czasami o zastrzyku może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, opuchlizna (rzadziej krwiak), które ustępują po kilku dniach. Dla zwiększenia komfortu pacjenta stosuje się miejscowe znieczulenia szczególnie przy wykonywaniu zabiegu. W okolicach ust rezultaty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie. Do życia towarzyskiego można powrócić niema natychmiast po opuszczeniu gabinetu.

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem ten okres może być dłuższy lub krótszy w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia.

Przeciwwskazania: choroby układu odpornościowego, alergie, nadwrażliwość na działanie kwasu hialuronowego, ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, antybiotykoterapia, opryszczka.

Należy pamiętać, że w okresie dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na działanie temperatury poniżej 0 stopni, promieni słonecznych lub silnego ciepła (np. sauna, łaźnia turecka).

Toksyna botulinowa

Toksylina botulinowa to naturalne białko, które powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w procesie starzenia. Po jego podaniu następuje odprężenie i rozluźnienie mięśni twarzy, dzięki czemu Pacjenci uzyskują naturalny wygląd, a zmarszczki w tej okolicy nie powstają.

Najczęściej wykorzystuje się do ostrzykniecia kurzych łapek, zmarszczek na czole, podaje się go także w partie skóry pod oczami i nad górną wargę, w opadające kąciki ust, w szyję.

Sam zabieg trwa około 15 minut, a większość pacjentów może wrócić do codziennych zajęć natychmiast po wykonaniu zastrzyku. Stosowane preparaty (Botox i Azzalure) posiadają bardzo dobry profil bezpieczeństwa, dzięki czemu jest powszechnie stosowane zarówno w medycynie estetycznej, jak również w innych gałęziach medycyny.

W ciągu kilku dni po zabiegu dochodzi do wygładzenia zmarszczek. Efekt działania toksyny boyulinowej utrzymuje sie od 3-5 miesiecy. Należy jednak pamiętać, że jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Przy kolejnych zabiegach może ulec wydłużeniu.

UWAGA: Zabieg można wykonywać nie częściej niż 3 razy w roku.

Wszystkie zabiegi wykonuje lek. med. Marzena Polak-Żurek.
Rejestracja codziennie w godz. 7.00 – 19.00, tel. 14 628 82 68 lub 514 333 108.

W ofercie:

 • toksyna botulinowa / azzalure, botox 
 • kwas hialuronowy
 • volumetria 
 • mezoterapia – SKIN B, SKIN R ,  R-FINE, HYDROMAX 
 • RESTYLANE VITAL, VITAL LIGHT
 • oczy / TEOSYAL REDENSITY II
 • LIGHT EYES ULTRA
 • nici MESOCOGS
 • nici DOUBLE NEEDLE / bezoperacyjny lifting twarzy, ciała, biustu, okolic nadkolanowych, motylki na ramionach, wewnętrzna powierzchnia ud 
 • nici SILHOUETTE SOFT / bezoperacyjny lifting twarzy lub szyi
 • nici ART LIFT MULTI /Wachlarzowe/ kurze łapki, unoszenie brwi, likwidacja zmarszczek szyinić (minimum kilka nici na stronę),
 • nici ART LIFT COMBI / bezoperacyjny lifting twarzy lub szyi, dekoltu 
 • nici PDO:
  • nić krótka
  • nić średnia
  • nić długa
 • nici PDO FIRST LIFT:
  • FIRST LIFT-2 generacji
  • FIRST LIFT 2 screw 2 generacji
  • FIRST LIFT
  • FIRST LIFT BARB 4D twarz
 • peeling
  • PQ Age
  • Yellow Peel

Geronimo Centrum Rehabilitacji: ul.Mościckiego 14

Skip to content