NIETRZYMANIE MOCZU - WSTYDLIWY PROBLEM

2013-03-06 08:32

Problem mimowolnego nietrzymania moczu (NTM) dotyczy wielu osób w wieku dojrzałym. Jest w związku z tym jedną z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych w czasie wizyty u ginekologa czy urologa. Według dostępnych statystyk w Polsce cierpi na nią 4 mln ludzi.

Mimowolne nietrzymanie moczu występuje prawie u 50 proc. pań w różnym wieku, najczęściej po 45. roku życia, choć odsetek kobiet w wieku 15-25 lat jest również wysoki, kształtując się na poziomie 10 proc.  Ze względu na jego przyczynę rozróżniamy nietrzymanie moczu z naglących parć, odruchowe, z przepełnienia, pozazwieraczowe oraz związanie z podejmowanym wysiłkiem fizycznym.

Nieleczone i często w początkowej fazie choroby bagatelizowane dysfunkcje natury urologicznej, prowadzą do dalszych problemów zdrowotnych oraz do problemów natury emocjonalnej. Nie mogąc zaakceptować swojego schorzenia, osoby nim dotknięte często rezygnują z aktywności fizycznej i życia towarzyskiego, izolując się od ludzi oraz skazując się na emocjonalną samotność.

Taki scenariusz niemu Cię jednak dotyczyć! W NZOZ „GERONIMO” prowadzimy skuteczną rehabilitację medyczną mimowolnego nietrzymania moczu u kobiet w stopniu I i II. Przychodząc do nas nie musisz się wstydzić. Nasza fizjoterapeutka pomoże Ci zmierzyć się z tym problemem, dobierając  dla Ciebie odpowiedni, indywidualnie przygotowany zestaw ćwiczeń oraz służąc fachowym doradztwem w zakresie dostępnych metod leczenia.

Pamiętaj, nie musisz rezygnować z komfortu życia, aktywnej formy wypoczynku, czy spotkań ze znajomymi. Przyjdź do nas już dziś.

Rehabilitację medyczną mimowolnego nietrzymania moczu u kobiet prowadzi mgr Irena Markiewicz-Koszyk. Rejestracja codziennie w godz. 7.00 – 18.00, tel. 14 628 82 68.

Chat został uruchomiony