TECAR TERAPIA w "GERONIMO"

2015-11-08 14:50

 

 

 

Tecar Terapia jest zwrotem w medycynie fizjoterapeutycznej i dystansuje inne terapie ze względu na swoją jednolitość.

 

Jej odmienność, w porównaniu z wykorzystywanymi dotychczas podobnymi urządzeniami, opiera się na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości w zakresie 470 KHZ.

 

Początkowo Tecar Terapia była zastosowana i udoskonalana dla potrzeb najwyższej klasy sportu zawodowego, jednak dzięki jej skuteczności działania została udostępniona dla szerokiego grona pacjentów cierpiących na wszelakie zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu.

 

Diatermia może być używana po urazie lub stanie zapalnym, gwarantując optymalne rezultaty w krótkim czasie; jest narzędziem zabiegowym w różnych stanach zapalnych, dolegliwościach po różnego rodzaju urazach, działając leczniczo i reparacyjnie.

 

Odczuwalne jest bezpośrednie zmniejszenie bólu przyspieszając czas fizjologicznego wyzdrowienia.

 

Tecar Terapia pobudza tkanki zwiększając unaczynienie powodując rozszerzenie naczyń, hamując postęp choroby.

 

Stymulacja mikrocyrkulacyjna przywraca stan pierwotny, prawidłowy przepływ tlenu i odżywianie wokół miejsca, w którym nastąpił stan zapalny przyspieszając proces leczniczy.


Niektóre przypadki aplikowania diatermii:

 

- Przykurcze

- Naciągnięcia

- Obrzęki

- Zapalenie ścięgien

- Stany zwyrodnieniowe stawów i artretyzm

- Uszkodzenie wiązadeł

- Newralgie

- Zapalenia kaletki maziowej

- Zapalenia mięśni

- Zapalenia skóry

- Bóle mięśni

- Zapalenia okołostawowe

 


Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Jeszcze kilka lat temu fale radiowe kojarzone były tylko i wyłącznie z odbiornikami grającymi, obecnie jednak są już szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii i medycynie.

 

Dzięki licznym badaniom, diatermia (terapia falami elektromagnetycznymi) błyskawicznie rozpowszechniła się w codziennej praktyce i stała się jedną z ważniejszych technologii w fizjoterapii.

 

Diatermia jest określana jak terapia nieinwazyjna, zdolna do przyspieszenia naturalnych procesów leczniczych, działając w głębszych warstwach tkanek.

 

Pierwsze rezultaty są zauważalne już od pierwszego zabiegu a związane są ze zmniejszeniem bólu i opuchlizny Są to widoczne sygnały zmierzające do wyzdrowienia.

 

Dzięki stymulacji systemu limfatycznego, zauważa się wzrost procesów reparacyjnych zmniejszając znacząco czas zdrowienia pacjenta.

 

Tkanka mięśniowa, dzięki przepływowi energii, sprzyja stymulacji endorfin zmniejszając objawy bólu. Ze względu na działanie zmniejszające ból, diatermia jest również wykorzystywana w świecie sportu.

 

W zabiegach po nieszczęśliwych wypadkach lub zabiegach pooperacyjnych, diatermia jest używana jako najlepsze oddziaływanie wspierające podczas leczenia aż do poprawy procesów fizjologicznych.

 

Sygnał o określonej radioczęstotliwości przechodzi z zewnątrz ku wnętrzu, dostarczając energii w dokładnie określonym punkcie.

 

Efekt termiczny rozwijający się podczas diatermii wywołuje ładunki elektryczne całego ciała, pobudzając metabolizm komórek aż do przywrócenia stanu równowagi homeostatycznej. Dzieje się to dzięki połączeniu wzrostu tem­peratury i zwiększeniu potencjału energetycznego.

 


MECHANIZM DZIAŁANIA

 

Technologia wykorzystuje energię używając radioczęstotliwości równej 0,5 Mhz, która pozwala na dostarczenie energii za pomocą przepływu prądu przez efekt oporu.

Urządzenie funkcjonuje dzięki oporności skupiając się w tkankach odporniejszych takich jak kości, ścięgna i wiązadła. Technologia polega na generowaniu energii do wnętrza tkanki za pośrednictwem ramienia rezystywnego.

 

Mechanizm inicjujący emituje sygnał 0,5 Mhz mocy zmiennej. Taka technologia pozwala na zabiegi na powierzchni skóry zamiast głęboko w tkankach biologicznych. Za pośrednictwem tego mechanizmu generują się następujące efekty:

 

- Przeniesienie energii
- Stymulacja naturalnych ładunków elektrycznych
- Przyspieszenie metabolizmu komórkowego na skutek stymulacji błony komórkowej
- Efekt joule’a przemieszczających się ładunków elektrycznych
- Wzrost szybkości przepływu krwi

 

EFEKTY BIOLOGICZNE

- Zwiększenie ciepła
- Zmniejszenie napięcia mięśniowego
- Większe zaopatrzenie w tlen i syntezy ATP
- Rozszerzenie naczyń spowodowane większym przepływem krwi
Wchłonięcie obrzęków

 

 

ZAPRASZAMY CENTRUM MEDYCZNE "GERONIMO"
ul. Mościckiego 14
33-100 Tarnów

 


14 628 82 68
mgr Łukasz Cierpich

 

 

Chat został uruchomiony