Oddaj ciało w dobre ręce – bądź piękna na wiosnę (I)

2015-02-03 18:26

Jesteś przemęczona? Stres daje Ci się we znaki? Masz czasem ochotę wszystko rzucić i wyjść gdziekolwiek, aby choć na chwilę się odprężyć? Mamy w ofercie coś specjalnie dla Ciebie – masaż relaksacyjny!

Choć lody i mleczna czekolada skutecznie poprawiają nastrój, uczucie nagłego błogostanu będzie krótkie i puste podobnie jak pochłonięte niedawno kalorie (ok. czekolada ma co prawda dużo magnezu, ale w ogólnej tabeli wartości odżywczych i tak nie wygląda to najlepiej). Dlatego zamiast powszechnego zajadania słabości i stresów lub szukania wątpliwego odprężenia przed telewizorem, proponujemy Ci coś, co nie tylko poprawi Twoje samopoczucie psychiczne, ale także wpłynie na kondycję całego organizmu – masaż relaksacyjny. Uzdrawiająca moc dotyku była bowiem ceniona już w starożytności, toteż zabieg ten często uznawany jest na jeden z najstarszych i najbardziej skutecznych leków.

Masaż relaksacyjny bazuje na masażu klasycznym, przy czym jest on dodatkowo wzbogacony o pewne aspekty zabiegów refleksoterapeutycznych. Zabieg ten nie tylko w delikatny i subtelny sposób pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia (m.in. likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi), ale również – a może przede wszystkim – działa kojąco na układ nerwowy, równoważąc nasze negatywne reakcje na stres. Regularnie stosowany stanowi skuteczną pomoc w walce z bezsennością.

Jeśli masz ochotę na relaks w orientalnym wydaniu polecamy masaż bambusem. Jest to zabieg wykonywany przy pomocy bambusowych kijków, posiadający zarówno wymiar relaksacyjny, jak i aspekt terapeutyczny. Umiejętnie zastosowany wpływa na kondycję tkanek głębokich, zapewnia rozluźnienie mięśni i… pełną relaksację. Wybierając masaż bambusem zapewniasz sobie nie tylko właściwe dotlenienie organizmu, ale także odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia.

Dla spragnionych niecodziennych wrażeń mamy natomiast w ofercie masaż gorącymi kamieniami, będący swoistym połączeniem masaży klasycznego i relaksacyjnego, wzbogaconym o elementy termoterapii. Podczas zabiegu wykorzystuje się kamienie bazaltu, które po podgrzaniu układane są na czakrach (punktach energetycznych) znajdujących się na ciele osoby masowanej. Następnie masażysta płynnymi ruchami przesuwa je powoli po całym ciele, sprawiając że nasz organizm się relaksuje i regeneruje. Zabieg ten wpływa bowiem korzystnie na układ nerwowy, tkanki mięśniowe, układ krwionośny i limfatyczny oraz na skórę. Dostarcza ponadto sił witalnych i odporności.

Jeśli zatem miałaś za sobą kolejny męczący dzień, albo jeśli po prostu masz ochotę na profesjonalny masaż relaksacyjny – nie zwlekaj. Oddaj ciało w dobre ręce i bądź piękna na wiosnę!

 

Chat został uruchomiony