Dzień otwarty w „Geronimo”

2014-05-09 11:33

Trwa Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. W ramach akcji pn. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych szereg tarnowskich instytucji oferuje bezpłatną i bezinteresowną pomoc osobom z dysfunkcją ruchową lub/i niepełnosprawnością intelektualną. W przedsięwzięcie to zaangażowała się również przychodnia leczenia narządu ruchu „Geronimo”.

Głównym celem inicjatywy jest popularyzacja rehabilitacji społecznej i zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców Małopolski. Jest to długi i bardzo potrzebny proces medyczno-społeczny, który systematycznie i skutecznie realizowany może zapewnić osobom niepełnosprawnym godne życie oraz poczucie bezpieczeństwa zarówno słonecznego, jak i zawodowego.

Idea akcji jest wartościowa sama w sobie, jest też spójna z misją NZOZ „Geronimo”, która zakłada chęć pomocy osobom niepełnosprawnym w powrocie do pełnej sprawności fizycznej. Dlatego, realizując swoje statutowe cele, przychodnia leczenia narządu ruchu „Geronimo” włączyła się w obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, organizując 10 maja w Parku Strzeleckim Dzień otwarty (godz. 13.00-18.00).

W ramach Dnia otwartego osoby odwiedzające stoisko „Geronimo” będą mogły liczyć na bezpłatne porady fizjoterapeutów zakresie profilaktyki konkretnych schorzeń i praktyczne wskazówki dotyczące wykonywania ćwiczeń poprawiających sprawność ruchową. Edukacja prozdrowotna jest bowiem pierwszym krokiem do prowadzenia zdrowego trybu życia. Dzień otwarty „Geronimo” to także bezpłatne zabiegi fizjoterapeutyczne (m.in. masaż leczniczy) oraz zajęcia z kinezyterapii. Zapraszamy!

Chat został uruchomiony