Terapia zajęciowa

2013-10-13 17:56

Celem terapii zajęciowej jest przywrócenie Pacjentowi utraconych sprawności w zakresie narządu ruchu, mowy oraz funkcji poznawczych, pozwalających Mu na samodzielne wykonywanie prostych czynności dnia codziennego.

 

Dzięki umiejętnemu połączeniu indywidualnie dobranych ćwiczeń manualnych oraz rehabilitacji medycznej, następuje stopniowe usprawnienie somatyczne, psychiczne i społeczne, w wyniku którego Pacjenci odzyskują częściową lub całkowitą niezależność fizyczną.

Prowadzona w NZOZ „Geronimo” terapia zajęciowa – jako celowe polisensoryczne działanie rehabilitacyjne – ma za zadanie zarówno normowanie zaburzonych procesów nerwowo-kinestetycznych, jak również oddziaływanie lecznicze, realizowane poprzez aktywizację mechanizmów adaptacyjnych w narządach uszkodzonych, porażonych lub zdeformowanych przez schorzenia neurologiczne, takie jak:

  • porażenia,
  • niedowłady połowiczne i ośrodkowe,
  • urazy i udary mózgu,
  • urazy nerwów obwodowych,
  • choroby nerwowo-mięśniowe,
  • inne.

Zajęcia, otarte na potencjale rozwojowym Pacjenta i prowadzone przez doświadczonego terapeutę, mają charakter systematyczny i wielokierunkowy, co sprzyja kompensacji utraconych funkcji. Warto jednak pamiętać, że warunkiem uzyskania jak najlepszych efektów terapii zajęciowej jest jej jak najwcześniejsze podjęcie. Dlatego nie zwlekaj – już dziś umów się na wizytę!

Rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 19.00, tel. 14 628 82 68.

Chat został uruchomiony