Metoda McKenzie, czyli Mechaniczna Diagnostyka i Terapia Kręgosłupa

2013-03-20 08:11

Dokucza Ci problem „zmęczonych pleców”? „Zamarzł” Ci bark i „łupie” Ci w krzyżach? Musisz dokończyć pilny raport dla szefa, lecz zesztywniały z bólu i stresu kark nie pozwala się skupić? Myślisz, że „tak to już jest” i nic z tym nie da się zrobić? Nic bardziej mylnego. Przychodnia NZOZ „GERONIMO” prowadzi skuteczną i uznaną na świecie terapię kręgosłupa Metodą Mechanicznego Diagnozowania i Terapii wg Robina McKenziego, rozwiązującą w prosty i bezpieczny sposób te i wiele innych dolegliwości.

Metoda Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa zalecana jest jako standard postępowania w przypadkach leczenia takich schorzeń jak bóle karku, krzyża czy dyskopatia. Zastosowanie metody w szybki, bezpieczny i nieuciążliwy dla pacjenta sposób redukuje ból i ograniczenia ruchomości w obrębie kręgosłupa.

Bóle pleców należą do najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza, dlatego można je z powodzeniem zaliczyć do grupy schorzeń cywilizacyjnych. Do obciążenia pleców przyczyniają się ciężka praca oraz siedzący tryb życia, gdyż długie siedzenie, zwłaszcza w niewłaściwej pozycji, niekorzystnie wpływa na kręgosłup. Wśród czynników powodujących bóle pleców z całą pewnością wysoką pozycję zajmuje stres i towarzyszące mu napięcie psychiczne. Jednak choć analiza podłoża psychogennego chorego jest bardzo ważna, nie wolno nam pominąć licznych przyczyn somatycznych, jak np. uszkodzenia chrzęstnego krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa powstałe w wyniku starzenia się organizmu, zniszczenie kręgów np. w wyniku wypadku lub osteoporozy, naciągnięcia lub urazy mięśni pleców, jakich doświadczamy np. w wyniku nieprzewidzianych ruchów lub urazów.

Dokuczające nam bóle pleców w większości przypadków są krótkotrwałe i nie powodują niebezpiecznych powikłań, bywają bardzo uciążliwe. Dolegliwości te mogą wystąpić w każdym odcinku kręgosłupa. Najczęściej jednak lokalizują się one w karku (kręgosłup szyjny) i w okolicach krzyża (kręgosłup lędźwiowy). Jest to zazwyczaj dotkliwy ból, który nasila się podczas ruchu. Do jego nagłego chwilowego zwiększenia mogą przyczynić się kaszel lub nawet niegroźne z pozoru kichnięcie. Zazwyczaj zmniejszenie bólu przynosi pozycja leżąca, podczas której kręgosłup jest odciążony. Niekiedy może mimo wszystko wystąpić sytuacja, w której ból zwiększy się w wyniku długotrwałego leżenia.

Leczenie Metodą Diagnostyki i Terapii Kręgosłupa wg McKenziego w 80% skutecznie ogranicza ból oraz poprawia sprawność. Stosując się do zasad Metody McKenziego można w wielu przypadkach uniknąć zabiegu operacyjnego lub ciężkich powikłań. Dlatego nie zwlekaj! Już dziś skontaktuj się z „GERONIMO”. Nasi fizjoterapeuci – mgr Marek Mielak i mgr Tobiasz Paluch – ukończyli m.in. 2 letni certyfikowany przez Instytut McKenziego oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii cykl szkoleń Mechanicznej Diagnostyki i Terapii Kręgosłupa Metodą McKenziego (moduły A, B, C, D, E). Dlatego bez zbędnych obaw możesz zdać się na ich rozległą wiedzę z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń kręgosłupa oraz praktyczne umiejętności w tym zakresie.

Rejestracja odbywa się codziennie w godz. 7.00 – 18.00 (tel. 14 628 82 68).
Więcej informacji o metodzie R. McKenziego na stronie internetowej ośrodka: rehabilitacja-tarnow.pl oraz na www.mckenzie.pl.

Chat został uruchomiony